Podnośnik pacjenta transferowy – do obsługi przez opiekuna

Nie każdy z nas jest zmuszony korzystać z podnośnika Pacjenta transferowego. Konieczność wykorzystania podnośnika pacjenta w warunkach domowych oznacza, że jest poważny problem w rodzinie.

Jako że BECK-ORTO pomaga w naprawdę poważnych problemach już od wielu lat jeździmy do domu
klienta – pomagamy, edukujemy, a temu bykowi więdną rogi.

Obsługa podnośnika pacjenta jest w rzeczywistości po przeszkoleniu prosta jak wstęp do tego artykułu. Personel BECK-ORTO zapewnia Państwu zapoznanie się ze schematem czynności transferowej. Logice i profesjonalnemu zapewnieniu bezpieczeństwa uczestników.

Przy dostawie podnośników każdy klient BECK-ORTO otrzymuje praktyczny instruktaż obsługi tak, aby zminimalizować czynnik ryzyka i pomóc rodzinie w dalszej opiece pacjenta.

Zdarza się że nasi Klienci wypożyczają podnośniki nawet specjalnie na wyjazdy urlopowe. Są one bardzo stabilne, a zarazem w prosty sposób demontowalne.

Na ogół służą one jednak naszym Klientom przez długi czas stacjonarnie w warunkach domowych.

Co powinniśmy wiedzieć o podnośnikach pacjenta transferowych.

Pierwszą wstępną informacją o doborze podnośnika jest zawsze waga i wzrost osoby korzystającej
Z podnośnika. Beck orto dobiera Państwu na podstawie tych prostych informacji odpowiedni
podnośnik. Posiadamy dopasowane do różnej kategorii parametrów niemieckie podnośniki
renomowanych firm sprzętu medycznego AKS; Hoyer; Invacare i inne.

Podnośnika pacjenta służą do transferu pacjenta na bliskich odległościach czyli bezpośrednio np. z łóżka rehabilitacyjnego na wózek , wózek kąpielowy i z powrotem. Nie są one przeznaczone w
zamyśle do pokonywania odległości w mieszkaniu n.p z sypialni do łazienki. W praktyce wielu Klientów jednak tak postępuje czego nie popieramy.

Sprawa Kluczowa – chusta
Personel BECK-ORTO podczas dostawy demonstruje Państwu jak zabezpieczyć osobę transferowaną w chuście . Odbywa się to w pozycji leżącej przed uchwyceniem chusty do podnośnika. Dopiero w następnej kolejności następuje właściwy transfer pacjenta.

Dobór chusty

Personel BECK-ORTO posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe i wiemy jak dobrać odpowiednią
chustę na potrzeby Klienta nawet przy wstępnej rozmowie telefonicznej. Bardzo ważnym czynnikiem doboru chusty jest m.i.n. wiedza o kontroli przez Pacjenta odcinka szyjnego kręgosłupa , kontroli tułowia i kończyn dolnych.