UŻYWANE – Łóżka rehabilitacyjne
Strona główna » UŻYWANE – Łóżka rehabilitacyjne

Używane łóżka rehabilitacyjne

Łóżko rehabilitacyjne to niezbędny sprzęt, który pozwala zapewnić komfort osobom obłożnie chorym lub niepełnosprawnym. Łóżka rehabilitacyjne mogą być wykorzystywane nie tylko w szpitalach, hospicjach czy domach opieki, ale także świetnie się sprawdzają w warunkach domowych. Opiekunom ułatwiają pielęgnację osoby chorej, a chorym zapewniają częściową samodzielność.

Czy łóżko rehabilitacyjne lepiej kupić, czy wypożyczyć?

Dobrej jakości sprzęt rehabilitacyjny jest drogi. O ile w placówkach opieki zdrowotnej zakup nowych urządzeń jest konieczny, o tyle na potrzeby domowe można skorzystać z tańszych opcji. Rozwiązaniem może być wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego albo zakup używanego łóżka.

Wybór jednej z tych opcji zależy od czasu, przez jaki chcemy korzystać z urządzenia. Łóżka rehabilitacyjne używane będą dobrym wyborem dla osób, które opiekują się przewlekle chorą bliską osobą. W takim wypadku będzie ona korzystała ze sprzętu przez długie miesiące. Warto poświęcić wtedy czas na wyszukiwanie używanego łóżka w dobrym stanie wraz z odpowiednim materacem.

Jeżeli łóżko rehabilitacyjne potrzebne jest tylko przez krótki okres, wtedy lepszym wyborem jest wypożyczalnia. Cena wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego nawet na kilka miesięcy jest dużo niższa niż cena zakupu nowego czy używanego sprzętu.

Używane łóżka rehabilitacyjne można znaleźć przeglądając ogłoszenia na popularnych serwisach aukcyjnych. Nie mamy jednak wtedy pewności, że łóżko jest sprawne, a jego cena adekwatna do stanu rzeczywistego. Dodatkowo łóżko dowozimy do domu najczęściej we własnym zakresie, a przez to całkowita cena transakcji rośnie.

Lepiej skorzystać z zakupu łóżka poprzez sklep ortopedyczny. Dostępne w nim używane artykuły przeszły bowiem serwis sprzętu rehabilitacyjnego i są gotowe do ponownego użycia.

Jakie łóżko rehabilitacyjne wybrać?

Oferta łóżek rehabilitacyjnych i materacy z odpowiednimi atestami medycznymi jest bardzo szeroka. Możemy zdecydować się na używane łóżko rehabilitacyjne elektryczne regulowane pilotem albo na wersję mechaniczną, gdzie cała regulacja odbywa się ręcznie. Przed zakupem warto sprawdzić wymiary całkowite łóżka, a także wyposażenie dodatkowe dostępne w danym modelu. Do wyboru są łóżka ze stolikami, specjalnymi barierkami zabezpieczającymi, regulowanym oparciem czy wyposażone w wysięgnik.

Łóżka rehabilitacyjne elektryczne sterowane przy użyciu pilota pozwalają choremu na większą samodzielność. Może on sobie zmienić ułożenie poszczególnych części łóżka bez angażowania opiekuna. Dzięki temu chory może wielokrotnie w ciągu dnia zmieniać pozycję ciała, co dobrze wpływa na jego zdrowie.

Zaopatrując się w elektryczne łóżko rehabilitacyjne, należy pamiętać o zakupie odpowiedniego materaca. Musi on być składany, by uginał się podczas zmiany położenia łóżka. Materac jest oparciem dla całego ciała i pozostaje z nim w kontakcie przez cały czas. Warto zdecydować się na lepszą wersję, nawet jeżeli cena jest wyższa. Zdrowie i komfort chorego powinny być priorytetem.

Cena używanych łóżek rehabilitacyjnych w dobrym stanie (zwłaszcza tych produkcji niemieckiej czy sprzedawanych razem z materacem) bywa bardzo atrakcyjna. Sprzedaż może prowadzić zarówno sklep ortopedyczny jak i osoba prywatna.

Czy łóżka rehabilitacyjne używane przez inną osobę są bezpieczne?

Używane łóżka rehabilitacyjne elektryczne przed sprzedażą przechodzą serwis sprzętu rehabilitacyjnego. Każdy sklep, który decyduje się na sprzedaż takiego łóżka, dba o ty, by było ono w pełni sprawne. Sprawdzane są wszystkie elementy mechaniczne i elektryczne, działanie pilota czy kompletność wyposażenia dodatkowego.

Łóżko rehabilitacyjne używane jest więc w pełni bezpieczne, a jego cena znacznie niższa niż nowego łóżka. To sprawia, że zakup używanego sprzętu rehabilitacyjnego staje się coraz popularniejszy. W ten sposób osoby prywatne mogą zadbać o zdrowie bliskich bez nadwyrężania swojego portfela.

Gdzie kupić używane łóżka rehabilitacyjne?

Najlepiej zdecydować się na sprawdzony sklep ortopedyczny. Używane łóżka, sprawdzone przez fachowców, są w pełni funkcjonalne i będą służyć przez długi czas. Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie oferujemy szeroki asortyment używanych łóżek rehabilitacyjnych.

W czym możemy ci pomóc?

Pomożemy w doborze sprzętu. Zapraszamy do kontaktu.
Zadzwoń!