Zakup czy wynajem łóżka rehabilitacyjnego?

Opieka nad osobą w podeszłym wieku lub zmuszoną w wyniku choroby lub wypadku do ciągłego leżenia wiąże się z zapewnieniem choremu odpowiedniego łóżka rehabilitacyjnego. Specjalistyczne łóżko wpływa na dobre samopoczucie i sprawność chorego. Zapewnia korzystającemu bezpieczeństwo i komfort. Opiekunowi natomiast ułatwia pielęgnację chorego. Jest zatem istotnym elementem rehabilitacji. Sytuacje takie zmuszają zatem do rozważenia decyzji o zakupie bądź wynajmie łóżka medycznego.   

Zakup łóżka rehabilitacyjnego wiąże się z jednorazowym dużym wydatkiem. Jednakże w przypadku chorych unieruchomionych na stałe podjęcie takiej decyzji może być jedyną słuszną. Drugim bardzo istotnym aspektem wyboru jest cena zakupu.   

Natomiast w sytuacji, gdy unieruchomienie chorego jest przejściowe i rokuje powrót do zdrowia na przełomie kilku- kilkunastu miesięcy stanowczo lepszym rozwiązaniem może okazać się wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego.   

Łóżko rehabilitacyjne. Najważniejsze kryteria wyboru przy zakupie   

Do ważniejszych kryteriów, jakie należy rozważyć przy zakupie łóżka rehabilitacyjnego, należą przede wszystkim takie aspekty jak:

Poza powyższymi aspektami wyboru należy się zastanowić nad rodzajem łóżka.

 • wiek osoby leżącej i poziom jej sprawności,
 • wygoda opiekuna,
 • ilość miejsca przeznaczonego dla łóżka
 • oraz wzrost i waga pacjenta.   

W naszej ofercie posiadamy bowiem zarówno łóżka rehabilitacyjne manualne, jak i elektryczne. Ponadto proponujemy bogatą ofertę łóżek rehabilitacyjnych używanych, które przeszły szczegółowy przegląd i naprawę w ramach serwisu i są w pełni przygotowane do ponownego użytkowania. 

Beck-Orto posiada łóżka rehabilitacyjne w specjalnej ofercie dla DPS

Łóżka rehabilitacyjne – rodzaje  

Łóżko rehabilitacyjne manualne opiera się na metalowej konstrukcji stelażowej z barierkami uzupełnionymi elementami z drewna. Są to podstawowe modele. Wyposażone w standardowe elementy takie jak regulowane oparcie i podnóżki czy wysięgnik zakończony trójkątem.   

Łóżko rehabilitacyjne elektryczne opiera się o konstrukcję drewna i metalu. Są to zaawansowane modele. Poza fundamentalnymi elementami pozwalają na bezproblemowe ustawienie pozycji Trendelenburga oraz Anty-Trendelenburga. Sterowane są zdalnie z pomocą pilota. Przeznaczone dla osób wymagających specjalistycznej opieki.   

Łóżko rehabilitacyjne- dodatki akcesoryjne

Kupując łóżko rehabilitacyjne, należy również zadbać o dodatkowy sprzęt niezbędny do normalnego funkcjonowania. Jako profesjonalny sklep proponujemy uzupełnienie o takie akcesoria jak:

 • stolik przyłóżkowy,
 • stojak do kroplówki,
 • uchwyt na basen
 • czy materac przeciwodleżynowy.  

Korzyści z zakupu łóżka medycznego

Decyzja o zakupie łóżka medycznego niesie ze sobą korzyści w postaci:

 • braku kosztów z tytułu użytkowania łóżka,
 • możliwości jego późniejszej, ewentualnej odsprzedaży
 • i przede wszystkim rocznej gwarancji co jest istotne zwłaszcza przy zakupie łóżka elektrycznego.  

Dofinansowanie na zakup łóżka

Osoby, które potrzebują sprzętu rehabilitacyjnego w postaci łóżka, podejmując decyzję o jego zakupie, mogą starać się o dofinansowanie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie lub z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Warunkiem otrzymania dofinansowania jest posiadanie Orzeczenia o Niepełnosprawności przez chorego. Wysokość dofinansowania wynosi w granicach 60% do 80% ceny łóżka medycznego. Pozostałą kwotę należy sfinansować już ze środków własnych. 

Wnioski o dofinansowanie przyjmowane są przez cały rok bezpośrednio w instytucjach PCPR lub MOPR lub za pomocą Systemu Wsparcia Finansowego (SOW) ze środków finansowych PFRON. 

Beck-Orto oferuje serwis i naprawę łóżek medycznych

Wynajem łóżek rehabilitacyjnych

Wypożyczenie łóżka jest dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy przewidywany czas użytkowania możliwy jest do określenia. Jedną z największych zalet takiego rozwiązania jest zyskanie poczucia bezpieczeństwa związanego z jego sprawnym działaniem. Bowiem wynajem łóżka z profesjonalnego sklepu medycznego bądź wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego daje pewność pełnej jego funkcjonalności i bezawaryjności. Wynika to z faktu, iż każda profesjonalna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego lub sklep przed dopuszczeniem łóżka do najmu dokonuje jego szczegółowego przeglądu i ewentualnych napraw. Ponadto przez cały okres najmu łóżko objęte jest serwisem. W związku, z czym w razie jakiejkolwiek awarii, w trakcie użytkowania zawsze można liczyć na pomoc techniczną.  

Koszt wynajmu

Ceny wynajmu łóżek rehabilitacyjnych są uzależnione między innymi od wybranego modelu, a przede wszystkim jego zaawansowania i dodatkowych funkcjonalności. Do ceny najmu może dodatkowo dochodzić opłata za odpowiedni materac czy inne akcesoria. Koszt najmu jest też uzależniony od okresu, na jaki ma zostać zawarta umowa na najem.   

Koszty związane z wypożyczeniem łóżka rehabilitacyjnego z naszego sklepu wiążą się z miesięcznym wydatkiem od 90zł. miesięcznie plus ewentualne opłaty za najem oprzyrządowania dodatkowego. Jednakże jako eksperci proponujemy również rozwiązania bardziej atrakcyjne cenowo. Niższe koszty uzyskają Państwo, decydując się na najem całych zestawów. Ponadto, w przypadku korzystania z łóżka przez dłuższy czas cena najmu ulega obniżeniu.  

Łóżko rehabilitacyjne- korzyści wynikające z najmu 

Do najważniejszych walorów wynikających z wynajmu sprzętu rehabilitacyjnego takiego jak łóżko medyczne należą między innymi:

 • brak jednorazowego dużego wydatku,
 • niższe koszty miesięczne związane z użytkowaniem
 • oraz serwisowanie przez cały okres trwania umowy najmu.  

Łóżko pielęgnacyjne- wybór odpowiedniego materaca

Sprzęt rehabilitacyjny w postaci łóżka medycznego wymaga doboru odpowiedniego materaca dla osoby leżącej. Priorytetami decydującymi o wyborze powinny być przede wszystkim ilość czasu, jaką chory spędza w łóżku oraz jego waga. 

W przypadku osób niewstających oczywiste jest, że wybór powinien być sprofilowany w kierunku materacy przeciwodleżynowych. Natomiast w sytuacji, w której chory przebywa w łóżku większość czasu, mając, jednakże możliwość jego opuszczenia, dobrym wyborem będzie materac piankowy. Ewentualnie podwójny, złożony z klasycznego i podkładowego. 

Beck-Orto oferuje sprzedaż hurtową i detaliczną

Łóżko rehabilitacyjne- wybór wyposażenia dodatkowego

Decydując się na łóżko rehabilitacyjne, należy też wziąć pod uwagę odpowiedni dobór drabinek, wysięgników, kół czy barierek bocznych. Barierki boczne są bowiem gwarantem bezpieczeństwa dla wszystkich chorych bez względu na fakt, w jakim wieku są. Zabezpieczają przed upadkiem zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Doskonale sprawdzają się też w przypadku osób starszych

Wysięgniki i drabinki są elementami umożliwiającymi choremu samodzielne poruszanie się obejmujące zmianę pozycji leżenia. Z kolei koła są elementem, który warto wybrać „z głową”. Powinny one posiadać specjalne blokady, które zapobiegną możliwości samoczynnego przemieszczenia się łóżka. 

Beck-Orto oferuje zakup i wynajem

Wybór łóżka medycznego nie należy do prostych. Funkcjonalności, jakimi się różnią poszczególne modele ich cena, a także obsługa mają pomagać zarówno chorym, jak i opiekunom. W przypadku nadmiaru wątpliwości i problemów z wyborem najbardziej dopasowanego sprzętu warto zawierzyć pomocy profesjonalistów z Beck – Orto. Wskazanym jest zwrócić się do nas z pomocą, ponieważ cechujemy się szeregiem zalet zasługujących na zaufanie. Jesteśmy firmą rodzinną o solidnych fundamentach. Naszą pracę traktujemy jak misję. I przede wszystkim mamy wieloletnie doświadczenie w doradztwie i sprzedaży, a proponowany przez nas sprzęt jest najwyższej jakości. Ponadto posiadamy inne walory, dla których warto nas obdarzyć zaufaniem. 

Beck-Orto posiada szeroki wybór sprzętu rehabilitacyjnego na sprzedaż i wynajem

„Beck- Orto”- zalety, dla których warto nas wybrać

Jako wysokiej klasy specjaliści dokładamy wszelkich starań, by realizować dostawę sprzętu jeszcze w dniu zamówienia. Montaż łóżka w pokoju Klienta przeprowadzamy gratis. Ponadto nasi pracownicy zawsze służą radą w doborze najbardziej dopasowanego sprzętu medycznego pod kątem potrzeb chorego i możliwości finansowych naszych Klientów. Ponadto charakter prowadzonej przez nas działalności pozwala nam funkcjonować pod postacią sklepu internetowego, a także jako wypożyczalnia sprzętu medycznego

Szeroki wybór sprzętu rehabilitacyjnego

Naszą misją jest niesienie pomocy ludziom poszkodowanym przez los. Dlatego proponujemy zróżnicowany wybór produktów, których zadaniem jest stworzenie komfortowych warunków chorym i ułatwienie pielęgnacji opiekunom. Nasz asortyment oprócz łóżek rehabilitacyjnych manualnych i elektrycznych obejmuje także możliwość zakupu wózka inwalidzkiego, chodzika i innego specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. 

Powstaliśmy, istniejemy i będziemy trwać dla Państwa. Dlatego zachęcamy do kontaktu za pomocą formularza kontaktowego, drogą mailową lub poprzez kontakt telefoniczny.  Nasi pracownicy zawsze służą poradą, pomocą w wyborze, a także dopasowaniem sprzętu do Państwa możliwości finansowych.

Gwarantujemy, że z nami zarówno chorzy, jak i ich opiekunowie zyskają najcenniejszy dla nich nowy, lepszy standard życia. Z pewnością stanie się on motywacją do walki o poprawę stanu zdrowia i będzie napawać optymizmem na przyszłość.